‌مقایسه آیفون XS و آیفون XR

‌مقایسه آیفون XS و آیفون XR

آیفون XS و آیفون XR ء | iPhone XS و iPhone XR به عنوان آخرین محصولاتی که توسط اپل به بازار عرضه شده اند.جالب است بدانید XR تقریبا همه امکانات XS را با قیمتی پایین تر دارا می باشد.

‌مقایسه آیفون XS و آیفون XR

هر دو گوشی از  چیپ A12، تکنولوژی Face ID، دوربین ۱۲ مگاپیکسل پشتی، دوربین ۷ مگاپیکسل جلو با امکان پورتره و  کنترل عمق و البته شارژ بیسیم بهره می برند.

جالب است که مدل  XR فقط دارای یک دوربین حالت پورتره است. تنها ایرادی که حالت پورتره در XR مشاهده می شود این است که تنها با چهره انسان فعال می شود و کار می­کند.

بدیهی است در صورتیکه ب­خواهید از حیوانات و یا چشم اندازهای دیگر عکس پورتره بگیرید دوربین دو لنز XS بیشتر به کارتان خواهد آمد. همچنین دوربین XS دارای بزرگ نمایی اپتیکال ۲x است.

مقایسه صفحه نمایش و سرعت اینترنت

صفحه نمایش گوشی XS از وضوح و شفافیت بیشتری برخوردار است به گونه ای که می تواند رنگ سیاه را درست تر و رنگ های دیگر را زنده تر نشان دهد و این به این دلیل است که این صفحه نمایش OLED است، اما فناوری صفحه نمایش XR کمی قدیمی تر و LCD است.

هرچند که صفحه نمایش LCD در XR هم بد نیست و بر عکس در مقایسه با بسیاری از دیگر گوشی ها کیفیت مناسبی دارد. با این شرایط XS نسبت به XR صفحه نمایش کوچکتری را دارا می باشد.

‌از لحاظ کیفیت اینترنت نیز گوشی XS دارای Gigabit-class LTE است که سرعت بیشتری نسبت به LTE معمولی در XR دارد. در صورتی که ب­خواهید از سرعت اینترنت خود استفاده بهینه داشته باشید مدل XS به شما پیشنهاد می شود.

قابلیت ضد رطوبت در هر دو مدل مشاهده می شود اما عمق آن متفاوت است به یان صورت که XS را می ­توانید تا عمق ۲ متری به مدت ۳۰ دقیقه در آب نگه دارید . در حالی که XR تا عمق یک متری زیر آب دوام خواهد داشت.