چگونه سرویس های ارزش افزوده را غیر فعال کنیم؟

چگونه سرویس های ارزش افزوده را غیر فعال کنیم؟

امروزه یکی از دغدغه های کاربران تلفن همراه سرویس های ارزش افزوده  می باشد که عضویت در آنها شارژ سیم کارت به سرعت تمام می شود. برخی دیگر از سرویس های ارزش افزوده بر روی قبض موبایل  محاسبه شده و هزینه های زیادی را برای کاربران در پی دارند.

بسیاری از کاربران حتی نادانسته در این سرویس ها عضو شده اند و رهایی از آنها یکی از دغدغه های این افراد است. پیام های سرویس های ارزش افزوده تلفن همراه به صورت تبلیغاتی و یا تشویقی برای مشترکین  ارسال می شود. کاربر پس از دریافت باید کد دستوری درج شده در متن پیام را وارد کرده عضویت سرویس درآید. در ازای این عضویت خدمات و یا مطالب خاص برای فرد ارسال می شود و در ازای آن مبلغی از شارژ سیم کارت از حساب کاربر کسر می شود.

پس از مدتی استفاده ممکن است بسیاری از کاربران تمایل به لغو عضویت در این سرویس ارزش افزوده داشته باشند اما روش آن را ندارد. در این شرایط استفاده از این سرویس ها و ارسال پیام ها از طرف پیام رسان ها موجب مزاحمت برای کاربر می شود.

به همین دلیل هماهنگ کنندگان  اپراتورهای تلفن همراه این سرویس‌ها را  ملزم به ارسال پیامک اطلاع رسانی از چگونگی کار سرویس های ارزش افزوده نموده است. با این کار کاربر پس از آگاهی از  نحوه کار این سرویس ها به عضویت آنان در می آید و در صورت تمایل به غیرفعال کردن آن می تواند کد زیر را وارد نمایید :

غیرفعال کردن سرویس های ارزش افزوده = شماره گیری #۸۰۰*

 

پس از شماره گیری کردن این کار سرویس های فعال بر روی تلفن همراه نمایش داده شده و  کاربر می تواند سرویس مورد نظر را لغو نمایند.