چقدر درمورد ویژگی های مهم iOS 13 می دانید !؟

youphone

مهمترین ویژگی های IOS 13 را بشناسیم

 

احتمالا اولین ویژگی که زمان استفاده ازسیستم‌عامل iOS 13 برای شما جالب توجه خواهد بود ، حالت تاریک آن است . اما اگر به سایر قسمتهای ان توجه کنیم میتوان به سایر تغییرات کوچ و بزرگ آن پی برد .
در ادامه با ما همراه باشید تا مهترین این ویژگی ها را مورد بررسی قرار بدهیم :

حالت تاریک گسترده

 

 

با افوده شدن شمار طرفداران حالت تاریک در چند ماه اخیر ، پشتیبانی سیستم عامل ۱۳ ios نیز به شکل گسترده ای  افزایش یافته است. تصاویر پس‌زمینه، لاک اسکرین، ویجت‌ها و البته اپلیکیشن‌های اپل و… نیز شامل این نوع طراحی شده اند.به دوصورت امکان فعال سازی آن امکان پذیر می باشد . اولینآن رجوع به کنترل سنتر و دیگری تنظیم به صورت خودکار بعد از غروب آفتاب می باشد . اپلیکیشن هابی ثالث هم بر اساس قابلیت پشتیبانی از API  جدید می توانند این حالت تاریک را پیدا کنن.

ظاهر جدید اپلیکیشن Reminders

 

 

اپلیکیشن Reminders از نو طراحی شده است و با ظاهر قبلی خود دارای تفاوت است. همچنین، با به کار گیری هوش مصنوعی، اپلیکیشن حین تایپ کردن قادر به تشخیص زمان، تاریخ و مکان مربوط به یادآوری مذکور خواهد بود. این ویژگی برای کاربران می تواند بسیار جالب و ویژه جلوه کند .

 

تغییرات منوی اشتراک گذاری

 

 

بخش فوقانی در منوی اشتراک گذاری  می تواند به صورت هوشمند عمل کرده و موارد مذکور را با ایردراپ یا از طیق imessage پیشنهاد بدهد. در بخش پایینی ، فرمان ها چینش عمودی به خود گرفته اند .

 

ابزار مدیریت دانلود شگفت انگیز در مرورگر سافاری

 

 

دسترسی به ابزار مدیریت دانلود در مرورگر سافاری به شکلی مستقیم با اپلیکیشن files یکپارچه است . با لمس لینک مورد نظر ،یک منو  قابل دیدن است که که با انتخاب گزینه ی download  شروع به بترگیری می کند. مکان ذخیره ی فایل موردنظر در اپلیکیشن files پس از پایان با ضربه بر آیکون ذره بین قابل دسترسی است و فایل ها در پوشه ی download ذخیره هستند.

 

بهبود اپلیکیشن health

 

بهتر شدن وضعیت اپلیکیشن Shortcuts

 

 

 

ظاهر و عملکرد اپلیکیشن shortcuts در مقایسه با نسخه ی پیشین آن تغییر چشمگیری ندارد. با این حال بخش جدید این اپلیکیشن ،اتوماسیون است. برخلاف قبل میتوان کار کرد که بر اساس زمان یا مکان میانبر های تغریف شده فعال شوند و نیازی به فعال شدن به صورت دستی دیگر نیست .

 

تغییرات رابط کاربری کنترل بلندی صدا

 

 

رابط کاربری کنترل صدا در ios 13 در سمت چپ آیفون و در کنار دکمه های تنظیم صدا دیده می شود . با اینکه در ابتدا ممکن است بزرگ به نظر بیاید ولی با ادامه یافتن فشار بر روی دکمه ، باریک خواهد شد.قابلیت سایلن هم در این نسخه دارای رابط کاربری جدیدی می باشد.

 

بهتر شدن تجربه کاربری CarPlay

 

youphone

 

تجربه ی کاربری carplay برای ios 13 بهبود پیدا کرده است. داشبورد سه بخشی قابل رویت بوده که شامل کنترل های مرتبط با پخش موسیقیو پیشنهاد فرامین در سمت راست می باشد.همینطور نسخه ی جدید ios با اپلیکیشن هایی چون waze و pandora سازگاری دارد.

 

طراحی نو اپلیکیشن Photos

 

 

قسمت های مختلف اپلیکیشن photos برای مشاهده و ویرایش عکس ها، توسط اپل باز طراحی شده است .می توانید عکس های ذخیره شده طی مدت زمان مورد نظر را در تب های جدید مشاهده کرده و همچنین امکان بزرگ و کوچک کردن آن ها با فرمان حرکتی وجود دارد.تصاویر screenshot ، رسیدهاو کلا تصاویری که دارای متن هستند در تب days به نمایش در نمی آیند.تصاویر ثبت شده در روز مورد نظرکه طی سال های گذشته ثبت شده اند در تب years قابل نمایش می باشند .

قابلیت SIGN IN with APPLE

 

 

در ios 13 ، اپل برای محافظت از حریم خصوصی کاربران خود در برابر سایت ها و سرویس های مختلف راه حل تازه ای خلق کرده است.افرادی که از این گزینه ی جدید استفاده کنند، صرفا با استفاده از فیس ای دی می توانند وارد شده و اطلاعاتشان در اختیار سایت های ثالث قرار نخواهد گرفت.

همچنین ، اگر سرویس مورد نظر بخواهد ایمیلی دریافت کند،بااستفاده از قالیت جدید اپل قادر هستید یک ایمیل به صورت تصادفی در اختیار سرویس مذکور قرار دهید و موارد دریافتی به ایمیل اصلی شما ارسال می شود.

بهبود کنترل برای دسترسی به موقعیت مکانی

 

با بهره گیری از دیگر قابلیت‌ جذاب iOS 13 این امکان به شما داده خواهد شد که فقط یک بار به اپلیکیشن مذکور اجازه دسترسی به موقعیت مکانی را صادر کنید. به علاوه برای دسترسی سایر اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی شما ، توسط سیستم عامل پیامی نماس داده خواهد شد .

 

قابلیت‌های جدید برای اپل مپ

 

youphone

بهبودهای دستیار دیجیتالی سیری

 

دستیار دیجیتال سیری در ios 13 برای صحبت کردن از الگوریتم های عصبی پیشرفته تری نسبت به قبل بهره می بردکه به منظور طبیعی تر بودن عبارات بکار گرفته شده می باشد. قابلیت تشخیص صدای کاربران مختلف-مثلا اعضای خانواده- در سیری موجود در هومپاد ایجاد شده است تا با توجه به نیاز افراد مختلف ، پاسخ های مناسب تری ارائه کند.

افزایش امکانات مموجی

 

youphone

 

از قابلیت های بیشتری برای شخصی سازی memoji ها بهره خواهید برد.و ویژگی بسیار ویژه ی آن این است که تقریبا همه جا می توانید از آنها استفاده کنید.

سایر تغییرات

 

پشتیبانی کیبورد از سوایپ: با استفاده از کیبورد پیش‌فرض می‌توان برای تایپ کردن عبارات از سوایپ استفاده نمود.

اشتراک‌گذاری صدا با دو ایرپاد: می‌توان به‌صورت همزمان با دو ایرپاد مرتبط شد تا صدای مدنظر از طریق آن‌ها پخش شود.