هواوی بعد از اپل بزرگترین عرضه کننده تبلت شناخته شد

هواوی بعد از اپل بزرگترین عرضه کننده تبلت شناخته شد

وضعیت بازار و فروش جهانی تبلت در اوایل ۲۰۱۹ در میان تولیدکنندگان بزرگ بازارهای جهانی توسط دیجی‌تایمز بررسی شده است. در میان این پنج شرکت، اپل رتبه‌ نخست فروش در بازار جهانی تبلت را داراست و از هواوی و سامسونگ پیشی گرفته است. براساس گزارش های منتشر شده ۲۵.۸ درصد از فروش کل تبلت‌ها در بازار جهانی در سال ۲۰۱۸ مربوط  به آیپد اپل است. آخرین گزارش‌های بهار  ۲۰۱۹ نیز نشان دهنده افزایش فروش تبلت‌های اپل در سال جاری در مقایسه با قبل است.

بدون تردید، معرفی آیپد مینی و آیپد ایر ۲۰۱۹ نیز یکی از دلایل اصلی افزایش فروش کوپرتینویی در فصل اول سال ۲۰۱۹ در مقایسه با زمان مشابه سال قبل است. اواسط اسفند ۱۳۹۷ گفته شد تبلت مدیاپد ۲۰۱۹ هواوی با نمایشگر ۱۰.۷ اینچی به تازگی معرفی می‌شود. یکی از دستگاه‌هایی که در این مدت رشد فروش قابل توجهی در مقایسه‌ با قبل برای خود رقم زد، محصولات سری مدیاپد هواوی بود. هرچند عرضه‌ جهانی تبلت در اول سال ۲۰۱۹ در مقایسه‌ با مدت مشابه سال قبل، افت ۱۲.۹ درصدی را نشان داده است.

به‌نظر می‌رسد میزان عرضه‌ تبلت در بازار جهانی هر سال در مقایسه‌ با سال قبل و هر فصل درمقایسه‌ با فصل قبل با کاهش رو‌به‌رو است. با وجود آنکه به‌نظر نمی‌رسد باید منتظر رونمایی نسخه‌ جدید آیپد اپل باشیم، انتظار داریم همین رویکرد در تابستان ۲۰۱۹ نیز دیده شود.

اپل، تنها شرکتی نیست که توانست در فصل اول سال ۲۰۱۹ وضعیتی مناسبی برای خود رقم بزند. هواوی نیز توانست از رتبه‌ چهارم عرضه‌ی تبلت در فصل چهارم ۲۰۱۸ به رتبه‌ی بالاتر دست پیدا کند و در جایگاه دوم بایستد. باوجود این و باتوجه‌ به وضعیت عرضه‌ تبلت در بازار جهانی، معلوم نیست غول فناوری چینی بتواند در بازار فروش تبلت جایگاه قدرتمند خود را حفظ کند. پیش‌تر گفته شده بود هواوی قصد دارد بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی هوشمند جهان شود. غول فناوری چینی درصدد است فاصله‌ی خود را با بزر‌گ‌ترین تولیدکننده‌ گوشی هوشمند جهان کمتر کند و اکنون توانسته در بازار تبلت از سامسونگ نیز پیشی بگیرد.

براساس گزارش تهیه‌ شده، مایکروسافت از جایگاه ششم جدول فروش به جایگاه پنجم ارتقا پیدا کرده و پیش از لنوو قرار دارد. انتظار می‌رود ردموندی‌ها با دستگاه‌های سری سرفیس خود بتوانند در فصل دوم سال جاری، همین جایگاه را برای خود حفظ کنند. باتوجه‌ به کاهش فروش شارپ در فصل اول سال جاری، آمازون به‌احتمال زیاد در رتبه‌ی چهارم جدول فروش تبلت در بازارهای جهانی قرار دارد. انتظار می‌رود فروش محصولات شارپ در فصل دوم سال ۲۰۱۹ نیز روند رو‌به‌‌رشدی نداشته باشد و فروش ضعیفی برای شرکت به‌همراه داشته باشد.