مشخصات جدیدآیفون ۱۱ و IOS 13

مشخصات جدیدآیفون ۱۱ و IOS 13

مشخصات جدیدآیفون ۱۱ و IOS 13 به تازگی در گزارش جدیدی منتشر شد. دراین گزارش تغییرات جدید به خوبی تشریح شده است.

مشخصات جدیدآیفون ۱۱ و IOS 13

گوگل گزارش تازه ای از معرفی ایفون های جدید منتشر نموده است که با استفاده از این گزارش می توانیم به ویژگی های جدید این سری گوشی های هوشمند دسترسی داشته باشیم.

با بررسی این گزارش می توانیم از قابلیت و امکانات این مدل گوشی ها بهره برده و همگام با تکنولوژی روز حرکت کنیم .گوگل به تازگی در کنفرانس توسعه دهندگان I/O از اخرین نسخه اندروید خود رونمایی کرد که این سیستم عامل جدید سر خط خبرها را در دست گرفت.

تغییرات ظاهری ایفون۱۱

دو مدل اصلی ایفون ۱۱ دارای نمایشگرهای ۶٫۵ و ۵٫۸ اینچی هستند که اندازه بریدگی نمایشگر این گوشی ها مانند مدل های قبل خواهد بود و در این زمینه تغییری نخواهیم داشت. بر اساس این گزارش جدید تنها  فناوری face ID بهتر و روند انلاک سریع تر و روان تر می شود.

مات شدن شیشه پنل پشتی و بهبود یافتن کیفیت اسپیکرهای استریو از جمله تغییرات دیگر هستند.

دو مدل اصلی ایفون ۲۰۱۹ از دوربین سه گانه متشکل از یک دوربین معمولی ،یک دوربین تله فوتو و یک دوربین اولترا واید بهره می برند. در میان این سه دوربین فقط دوربین اصلی و تله فوتو مانند مدل های قبلی مجهز به لرزشگر اپتیکال است .

همچنین  دوربین اولترا واید دارای لنز زاویه دید ۱۲۰ درجه‌ای است.

از دیگر تغییرات این سری جدید می توان به فلش LED تعبیه شده در پنل پشتی اشاره کرد. اندازه این فلش مانند مدل های قبل است اما کیفیت عملکرد آن به گونه ای است که نورانی تر از گوشی های نسل قبل است و منطقه وسیع تری را پوشش می دهد. برامدگی ماژول دوربین نسبت به نسل های قبلی کمتر است که این موضوع مورد پسند کاربران زیادی قرار خواهد گرفت.

تغییرات پشت پرده IOS 13

سنسور پردازش تصویر در این گوشی تغییرات زیادی داشته است. از جمله وجود بهبود یافتن قابلیت HDR هوشمند است که موجب برتری یافتن این محصول از رقبا می شود.

از دیگر تغییرات در iOS 13 فعال شدن حالت تاریک برای برنامه های کاربردی است که موجب می شود رنگ خاکستری تیره در سیستم عامل دستگاه وجود داشته باشد.

iOS 13 بهینه شده است و این به گونه ای است که استفاده کاربر از برنامه ها و گجت ها را مورد بررسی قرار می دهد. بر اساس نتایج حاصل از این بررسی حافظه کوتاه مدت رم را در راستای راحتی کاربر مدیریت می کند.