فعال سازی تلگرام در صورت فراموش کردن رمز دوم

فعال سازی تلگرام در صورت فراموش کردن رمز دوم

اختصاص دادن رمز دوم برای فعال سازی تلگرام یکی از روش های موثر در نفوذ های غیر مجاز به تلگرام کاربر است. هنگامی که رمز دوم تلگرام فعال می شود احراز هویت به صورت دو مرحله‌ای است و هنگام نصب تلگرام بر روی  دستگاه های مختلف علاوه بر کد فعال سازی رمز دوم نیز از کاربر دریافت می شود. پس از ورود موفقیت آمیز این دو مرحله کاربر می‌تواند به راحتی به حساب تلگرام خود وارد شود.

فعال سازی تلگرام

گاهی اوقات کاربر رمز دوم را فراموش می کند. در صورتی که هنگام فعال سازی ایمیل خود را وارد کرده باشد با استفاده از ایمیل می تواند رمز عبور خود را بازیابی نماید. در صورتی که هیچ روش بازیابی مانند ایمیل وجود نداشته باشد کاربر تنها از طریق ریست کردن حساب کاربری تلگرام خود میتوانند به حساب دسترسی داشته باشد.

ابتدا اپلیکیشن تلگرام را بر روی دستگاه  مورد نظر نصب کنید و شماره تلفن همراه خود را وارد نموده و پس از دریافت کد فعال سازی آن را در بخش مورد نظر وارد کنید.

پس از وارد کردن کد فعال سازی تلگرام رمز دوم نیز از شما خواسته می شود. در این بخش گزینه فراموشی رمز عبور را انتخاب کنید. در صورتی که ایمیل شخصی خود را برای بازیابی رمز عبور وارد کرده باشید، ایمیل بازیابی رمز عبور برای شما ارسال می شود. اما در صورتیکه ایمیل وارد نکرده باشید گزینه Reset Your Account به شما نمایش داده می شود.

پس از انتخاب این گزینه بر روی دکمه ریست کلیک کنید تا عملیات بازنشانی آغاز شود. با انجام این عملیات تلگرام دسترسی دوباره شما را به حساب کاربری تان باز می کند.

به خاطر داشته باشید که پس از ریست کردن حساب کاربری پیام‌ها، تصاویر، فایل ها و سایر اطلاعات موجود در حساب تلگرام شما حذف می شود.

امنیت این روش

روشی که آموزش داده شد به گونه ای است که تنها برای حساب کاربری خود شخص قابل انجام است و کاربر نمی توانند حساب کاربری دیگران را ریست کند. زیرا برای ریست کردن حساب کاربری نیازمند کد فعال سازی که به شماره همان فرد ارسال می شود. بنابراین به خاطر داشته باشید کد فعال سازی خود را در اختیار هیچ کس قرار ندهید.