دوربین آیفون ۱۲دارای قدرت تشخیص عمق بالا

یکی از قابلیت هایی که به گوشی های آیفون ۱۲ اضافه می شود افزایش قدرت تشخیص عمق بوده که میتواند کاربران زیادی را جذب کند و تشخیص محیط های سه بعدی را افزایش دهد. شرکت اپل قصد دارد این قابلیت را در سال ۲۰۲۰ به آیفون ۱۲ اضافه نماید.

افزایش قدرت تشخیص عمق در دوربین آیفون ۱۲

گزارش جدید خبرگزاری دیجی تایمز حاکی از آن است که شرکت اپل در توسعه و طراحی دوربین پشتی آیفون ۲۰۲۰ تلاش دارد تا سیستم تشخیص عمق لنزها را افزایش دهد. بر اساس این گزارش، دوربین پشتی آیفون ۱۲ قدرت بیشتری نسبت به سنسورهای ترودپت تعبیه شده در پنل جلویی آیفون X به بعد دارد و می‌تواند به صورت سریع‌تر عمق محیط‌های مختلف را تشخیص دهد.

اپل تصمیم دارد تا با توسعه این قابلیت به صورت بهینه‌تر و ویژه‌تر امکان اجرا و کنترل اپلیکیشن‌های مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده را افزایش دهد و کاربران از آن طریق می‌توانند به صورت بهینه‌تر موارد مختلف را در این نرم افزارها کنترل کنند.

دیجی تایمز اعلام کرده که شرکت اپل در حال سرمایه گذاری ویژه‌ای در زمینه توسعه و عرضه ابزارهای مبتنی بر واقعیت افزوده است و به همین دلیل در حال ساخت بسترهای سخت افزاری مربوط به این قابلیت‌ها در سری‌های جدید تلفن هوشمند خود است.

این خبرگزاری همچنین با استناد به پیش بینی‌های مینگ چی کو اعلام کرده که سری‌های ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ آیپد پروها امکان دسترسی به دوربین‌های تشخیص عمق را خواهند داشت و این شرکت محصولات جدید خود را با تمرکز جدی بر توسعه و اجرای ابزارهای مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده توسعه و عرضه می‌کند.

توسعه دوربین تشخیص سه بعدی در تلفن‌های هوشمند جدید اپل باعث می‌شود تا سیستم عامل و اپلیکیشن‌های مختلف بتوانند به صورت دقیق‌تر عمق و ابعاد محیط اطراف را تشخیص دهند و از آن طریق روند استفاده کاربران از دستگاه‌های اکوسیستم خود را تغییر و بهبود دهد.

 

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*