تشخیص ایرپاد نسل اول و دوم از یک دیگر

این هدفون‌ها که همواره با طراحی منحصربه‌فرد و با نام AirPods شناخته می‌شوند، از نوع توگوشی بوده و میزان بیس و قدرت بالا را به کاربران عرضه می‌کنند. طراحی ارگونومیک این محصول باعث شده که هنگام استفاده‌ی بلندمدت از آن هیچ‌گونه احساس خستگی یا درد در ناحیه‌ی گوش خود نکنید.

شرکت اپل از سال ۲۰۱۹ اقدام به معرفی و عرضه ایرپاد نسل دوم در دو مدل متفاوت کرده است که تشخیص آن‌ها با نسل اول تا حدودی دشوار است.

ایرپاد نسل اول و دوم

اپل تا پیش از این و مشخصاً در سال ۲۰۱۶ اقدام به معرفی و عرضه نسل اول ایرپاد کرده بود. ایرپادهای نسل دوم شامل دو نسخه متفاوت دیگر به همراه شارژ بی‌سیم و بدون شارژ وایرلس می‌شوند.

هر چند که در نسخه دارای شارژ بی‌سیم ایرپاد نسل دوم امکان دسترسی به چراغ شارژ متفاوت است و روی جعبه آن قابلیت شارژ بی‌سیم آن نیز نشان داده شده است؛

اما امکان تشخیص ایرپاد نسل دوم بدون شارژ وایرلس با ایرپاد نسل اول کار دشواری است و بسیاری از افراد در زمان خرید این دستگاه‌ها گمراه می‌شوند.

اپل در طراحی ایرپاد نسل دوم بدون شارژ بی‌سیم هیچ تغییرات ویژه‌ای از لحاظ ظاهری نداده است. بر این اساس کاربران از ظاهر بدنه نمی‌توانند متوجه تفاوت نسل اول و دوم ایرپاد شوند. بر این اساس کاربران باید از طریق روش‌های غیرمستقیم این کار را انجام دهند.

وجه تمایز و تفاوت ایرپاد نسل اول با ایرپاد نسل دوم در مدل نامبر این دستگاه‌ها که روی جعبه آن‌ها قرار گرفته است مشخص می‌شود. اگر تمایلی به چک کردن وب سایت اپل و وارد کردن شماره سریال طولانی آن را ندارید کافی است از طریق مشاهده مدل نامبر تفاوت ایرپاد نسل او با نسل دوم را متوجه شوید.

انواع ایرپاد اپل

به طور کل ایرپادهای اپل شامل موارد زیر می‌شوند:

  • ۱٫ایرپاد نسل اول معرفی شده در سال ۲۰۱۶ با مدل نامبر MMEF2
  • ۲٫ایرپاد نسل دوم بدون شارژ وایرلس معرفی شده در سال ۲۰۱۹ با مدل نامبر MV7N2 که از کیفیت صدا و باتری کاربرد بسیار بهتری نسبت به نسل اول ندارند
  • ۳٫ایرپاد نسل دوم با شارژ وایرلس معرفی شده در سال ۲۰۱۹ با مدل نامبر MRXJ2 که علاوه بر کیفیت صدا و باتری، دارای سیستم شارژ بی‌سیم مبتنی بر استاندارد Qi نیز هست.

 

 

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*