باز شدن سامانه رجیستر مسافری از ۵ خرداد

باز شدن سامانه رجیستر مسافری از ۵ خرداد

سامانه رجیستر مسافری تلفن همراه از یکشنبه پنجم خرداد ماه ۹۸ بازگشایی خواهد شد و به کار خود ادامه خواهد داد.

باز شدن سامانه رجیستر مسافری از ۵ خرداد

به گفته ابراهیم درستی بازار موبایل ایران که آشفتگی بسیاری را در هفته گذشته پشت سر گذاشته است،  با باز شدن سامانه ثبت گوشی مسافری وضعیت گذشته راه باز خواهد یافت. این موجب بازگشت آرامش نسبی به بازار موبایل کشور می‌شود.

ابراهیم درستی بر این باور است که واردکنندگان تلفن همراه توانایی لازم جهت تامین گوشی های مورد تقاضای بازار را به تعداد لازم ندارند. مسافران می توانند با ارائه کارت ملی و پرداخت هزینه لازم دستگاه تلفن همراه خود را ثبت نمایند که این کار به میزان بسیاری نیازهای بازار را پاسخگو خواهد بود.

رجیستر تلفن همراه پوششی برای قاچاق موبایل

ثبت کردن گوشی های مسافری در سامانه همتا پوششی برای قاچاق گوشی های تلفن همراه هوشمند در کشور است. ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مدتهاست با این کار مخالفت می نماید تا بتواند پس از ثبت گوشی تلفن همراه مسافری بدون احراز هویت مسافر جلوگیری کند. تلاش های این ستاد هنوز با موفقیت انجام نشده است.

به گفته ابراهیم درستی بعد از تامین نیاز بازار از سوی وارد کنندگان،  طرح رجیستر گوشی مسافری قطع خواهد شد و دیگر به این روش انجام نمی شود.

در حال حاضر با قطع شدن سامانه رجیستر گوشی تلفن همراه قیمت این دستگاه تا ۶۰۰ هزار تومان بالا رفته است. و این در حالی است که شرکت های وارد کننده اجازه فروش کالا به میزان بالاتر را ندارند.

بازار تلفن همراه کشور

ضمن برگزاری جلسات وزارتخانه های کشور و صنعت معدن و تجارت و  تصویب اختصاص دادن ارز برای واردات تلفن همراه واردکنندگان این صنف قادر خواهند بود نیاز بازار را به میزان لازم تامین کنند.

بازار گوشی تلفن همراه مدتی است وضعیت خوبی ندارد و اخبار  گوناگونی از گوشه و کنار کشور به گوش می رسد. راه‌ حل قانونی فعلی برای وارد کردن گوشی تلفن همراه از طریق شرکت های وارد کننده دارای مجوز، تنها می تواند ۲۰ درصد از نیاز کشور را تامین کند.

با این اوصاف واردکنندگان تلفن همراه تمایل به افزایش میزان واردات خودرو به کشور ندارند.