اندروید Q و سرعت بالای بروزرسانی های نرم افزاری

اندروید Q و سرعت بالای بروزرسانی های نرم افزاری

بسیاری از کاربران تلفن های هوشمند پلتفرم اندروید Q هستند تا بتوانند از قابلیت های جدید و کاربردی آن استفاده کنند. گوگل برای ارائه آپدیت های نرم افزار منظم موانع زیادی بر  سر راه دارد و همواره در تلاش است که مشکلات موجود را برطرف کند. تفکیک اپلیکیشن های پیش فرض از سیستم عامل و عرضه نسخه به روز رسانی شده آنها از طریق گوگل پلی یکی از این موارد است.

اندروید Q

در اقدام جدید گوگل امکان فراهم شده است که کنترل مستقیم به روز رسانی ها به پارامترهای مانند سازگار امنیت و حریم شخصی واگذار شده است.

این موارد قرار است در اندروید Q مستقیماً از پلی استور به روز رسانی شوند. گوگل درصدد است به روز رسانی آنها را در تاریخ های منظم و نزدیک به هم قرار دهد.به گفته کارشناسان و مهندسان شرکت گوگل انجام این کار اندکی دشوار است زیرا برای به روز رسانی امنیت حریم شخصی و سازگاری باید ابتدا از سیستم عامل دستگاه جدا شود توسط پلی استور به روز رسانی شوند.

انجام این فرایند چالش بزرگی است و دشواری های خاص خود را برای برنامه نویسان گوگل داشته است. اما با راه اندازی اندروید Q سرعت به روزرسانی های نرم افزاری به میزان چشمگیری افزایش خواهد داشت.

آپدیت مستقیم نرم افزارها

به این ترتیب برای نخستین بار،‌گوگل قادر خواهد بود تا آپدیت های نرم افزاری را به صورت مستقیم برای محصولات مختلف ارائه دهد، دقیقا مانند کاری که اپل با آیفون، آیپد، اپل واچ و دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل مک انجام می دهد. شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند دیگر نیاز نیست که سیستم عامل را تست کرده، آنها را با محصولات مختلف سازگار کرده و سپس برای کاربران خود ارائه دهند.

این موضوع می تواند یک اتفاق بزرگ و هیجان انگیز برای سیستم عامل اندروید به حساب آید. اما به یاد داشته باشید که گوگل قادر نخواهد بود تا آپدیت های بزرگ نرم افزاری را به همراه قابلیت های جدید برای محصولات مختلف ارائه دهد و این امر، همچنان به توافق میان گوگل و شرکت های تولید کننده بستگی دارد.