آیا سونی از بازار تلفن های هوشمند خداحافظی خواهد کرد؟

سونی یکی از برند های تلفن همراه میباشد که چند سالی در این زمینه فعالیت کرده است.  متاسفانه عملکرد این برند در تولید تلفن های هوشمند به گونه ای نبوده است که بتواند با دیگر برندها رقابت خوبی داشته باشد. به همین دلیل  این روزها اخبار کناره گیری این برند از دنیای تلفن های هوشمند به گوش می رسد.

خروج سونی از بازار تلفن های هوشمند

اگر اخبار مربوط به تلفن همراه را دنبال کرده باشید از عملکرد ضعیف شرکت سونی در در این زمینه آگاهی دارید. متاسفانه شرکت سونی  آنگونه که در بازار MP3، کنسول‌های بازی و تلویزیون ظاهر شده است نتوانسته در دنیای تلفن های هوشمند کار کند. محصولاتی که در دست تولید دارد نیز توان رقابت با تولیدات سایر شرکت های تولید کننده تلفن هوشمند را ندارند. آخرین محصولی که در نمایشگاه MWC 2019 از گوشی Xperia 1 با نمایشگر ۶٫۵ اینچی ۴K AMOLED با نسبت ابعاد ۲۱:۹  ارائه کرد مورد استقبال قرار نخواهد گرفت بنابراین کاربران با در نظر گرفتن قیمت این محصول ( حدود ۱۰۰۰ دلار) به خرید آن اقدام خواهد کرد.

شرکت Third Point که توسط شخصی به نام Daniel Loeb اداره می‌شود، قصد دارد تا با ورود به ماجرا در استراتژی‌های شرکت سونی تغییراتی ایجاد کند. سرمایه‌گذاران بسیاری با هدف ایجاد تغییر در  تولید سونی به این شرکت وارد شدند اما متاسفانه موفقیتی کسب نکردند. Loeb میزان ۱۴٫۵ میلیارد دلار از سرمایه خود را به این کار اختصاص داده است و تمایل دارد سهام شرکت سونی را به میزان زیادی خریداری نماید.

آیا شرکت سونی همچنان در بازار تلفن های هوشمند باقی خواهد ماند؟

Third Point قصد دارد  در بخش تولید نیمه هادی ها و استودیو فیلم سونی نظارت داشته باشد و شرکت های بزرگ مانند آمازون و نتفلیکس  را به سوی خود جذب کنند. به گزارش رویترز هنوز خبری درباره عملکرد این شرکت در دست نیست که به توان قضاوت نمود آیا سونی به فعالیت خود ادامه خواهد داد یا خیر. اقدام مهمی که  Third Pointانجام داده است ادغام بخش تولیدی تلویزیون، دوربین و محصولات صوتی است. سایر منابع خبر از کاهش دادن قیمت تلفن های هوشمند سونی در سال آینده منتشر کرده اند.

این گونه که سخنان تحلیلگران بر می آید مدیران سونی تمایل دارند که از بازار تلفن های هوشمند خارج شوند و به ضرردهی بخش تلفن همراه پایان داده شود. در این صورت تنها شاهد میزان استقبال از محصول اکسپریا ۱ در بازار نیز نخواهند بود.