آیا اهمیت قفل آیکلود را می دانید؟

آیا اهمیت قفل آیکلود را می دانید؟

شرکت اپل در محصولات خود قابلیت ضد سرقتی افزوده است که قفل آیکلود نام دارد. هنگامی که یکی از محصولات اپل را خریداری می کنید آی دی شما بر روی دستگاه ست شده و Find My iPhone فعال می شود. با این کار دستگاه به صورت iCloud Activation قفل می شود. در صورتی که دستگاه شما به سرقت رفت یا گم شد در هنگام روشن کردن گوشی و حتی ریستور کردن آن دستگاه یه هیچ عنوان قابل استفاده نیست زیرا پیغام فعالسازی نمایش داده می شود.

قفل آیکلود

در این حالت دستگاه تنها با وارد کردن آپل آیدی و رمز عبور مالک از این مرحله عبور  می کند. بسیاری از کاربران هنگام خرید دستگاه های “دسته دوم” این نکته مهم را فراموش می کنند.

اگر قصد خرید یک آیفون دسته دوم داشته باشید، حتما قبل خرید از فروشنده بخواهید که این قابلیت را غیرفعال کند زیرا در صورت فعال بودن آن و بعد از ریستور کردن دستگاه، اگر اپل آیدی را نداشته باشید دیگر دستگاه قابل استفاده نخواهند بود!

مسیر Settings > iCloud > Find My iPhone مکانی است که می توانید قفل آیکلود را غیرفعال کنید. شمار زیادی از کاربران اپل این موضوع را فراموش می کنند، و رمز عبور و سوالات امنیتی اپل آیدی خود را نگهداری نمی کنند و بعد از ریستور دستگاه با خطای Active iPhone روبرو می شوند.

راه حل چیست ؟

اگر کاربر اپل آیدی خود را به خاطر دارد و همچنین جعبه دستگاه خود را در دسترس دارد با تماس با پشتیبانی اپل می تواند مشکل را با او در میان بگذارد تا برطرف شود. اگر جعبه گوشی در دسترس نیست تنها راه حل این مشکل مراجعه به یک فروشگاه اپل و شکستن قفل آیکلاود با هزینه ای بسیار زیاد است.