آپدیت جدید تلگرام X و تغییر نوتیفیکیشن ها

آپدیت جدید تلگرام X و تغییر نوتیفیکیشن ها

تلگرام X یکی از اپلیکیشن های تازه ای ست که به تلفن های هوشمند ایرانیان راه پیدا کرده است. به تازگی آپدیت جدید تلگرام X منتشر شده که در آن گونه ای اطلاع رسانی به نام نوتیفیکیشن ۲٫۰  به چشم می خورد. این نوتیفیکیشن به همراه نظرسنجی ها و بخش کنترل داده اپلیکیشن تغییرات جدید جالبی کرده است.

آپدیت جدید تلگرام X

پس از اعمال فیلتر بر روی پیام رسان پرطرفدار تلگرام در کشور ما ایران نسخه ای از این پیام رسان به نام تلگرام X منتشر گردید. تلگرام X نسبت به پیام رسان تلگرام اصلی بهینه تر شده و سرعت بالاتری دارد. طی چند روز گذشته این اپلیکیشن به روز رسانی شده و تغییرات جدیدی را در آن شاهد هستیم.

یکی از مهمترین تغییرات رونمایی از نوتیفیکیشن ۲٫۰   است که عملکرد و میزان اعتماد اپلیکیشن را در بر می گیرد. علاوه بر آن مصرف باتری نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

تغییرات به روز رسانی جدید نوتیفیکیشن ۲٫۰  

در آپدیت جدید تلگرام X تیم توسعه دهنده و برنامه نویسان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند که کاربر بدون نیاز به قراری ارتباط با سرور های تلگرام میتوانند نوتیفیکیشن دریافت کند. به عبارت دیگر اگر در موقعیتی قرار دارید که دسترسی به سرورهای تلگرام برایتان امکان پذیر نیست همچنان می توانید پیام های خود را دریافت کنید. لازم به ذکر است در این نسخه از تلگرام ایکس نوتیفیکیشن‌ها  دسته بندی تازه ای بر اساس نوع گفتگوها خواهند داشت.

یکی دیگر از امکانات در نظر گرفته شده در آپدیت جدید بهبود یافتن پشتیبانی از دستگاه‌های  Edge سامسونگ است. با استفاده از  آپدیت جدید کاربر می تواند در عین داشتن صدا و لرزش دستگاه خود، اعلان های مربوط به چت های خصوصی را مخفی نماید.

ضمنا در صورتی که بر روی اپلیکیشن تلگرام ایکس خود رمز عبور قرار داده اید از این به بعد می توانید قابلیت نوتیفیکیشن‌های فقط خواندنی را فعال نمایید.

امکانات دیگر آپدیت جدید تلگرام X

همانگونه که گفته شد آپدیت جدید تلگرام ایکس علاوه بر نوتیفیکیشن‌ها  تغییراتی را در قسمت کنترل داده ها و نظرسنجی و چندین بخش دیگر اعمال نموده است. مزیت دیگر این نسخه به روز رسانی شده آن است که اگر دستگاه تلفن همراه شما به سرقت رفت می توانید حساب تلگرام ایکس خود را از راه دور و بدون دسترسی به گوشی موبایل غیر فعال  و حذف نمایید.